Aké sú najvhodnejšie stroje pre výrobu nábytku

biessecollage

Každý deň navštevujem výrobcov nábytku po celom Slovensku. Všetci hľadajú riešenia, ako pri danej situácii na trhu dosiahnuť primeraný zisk (situáciou na trhu myslím – boj s konkurenciou, nedostatkom kvalitných pracovníkov, nízkych predajných cien, ..atď.).

Jediná cesta je inovovať. Inovovať ale neznamená len kupovať novú technológiu, ale aj neustále sa vzdelávať, hladať riešenia, mať všeobecný rozhľad. Firmy, ktoré nové informácie neustále hľadajú, majú oproti ostatným výhodu v tom, že keď nastane čas na kúpu novej technológie tak sú pripravené a investícia má zmysel a je efektívna. Posledné mesiace cestujeme s mojimi kolegami veľa po Polsku a po Českej republike. Navštevujeme firmy vyrábajúce nábytok z drevotriesky ako aj z masívu. V Polsku je obrovské množstvo firiem, ktoré vyrábajú nábytok do celého sveta. Tieto firmy zaznamenali obrovský technický progres za posledné roky.  Fabriky sú vybavené najmodernejšími technológiami od rôznych výrobcov. Sám som bol šokovaný keď som to prvýkrát videl.  Problém je aj v Polsku s nedostatkom kvalifikovaných ľudí. Je tam silný stupeň automatizácie výroby. Preto je tam väčšina investíci silne postavená na efektivite a návratnosti. Chodíme tam so slovenskými zákazníkmi a ukazujeme im možnosti.

V nadpise článku sa pýtam aké sú najvhodnejšie stroje pre výrobu nábytku. Odpovedať sa nedá priamo na túto otázku. Ale odpovedať Vám viem dať, že pre pre každú firmu (a to je jedno či je to ,,Ferko´´ z Hornej Dolnej alebo veľká fabrika zamestnávajúca stovky ludí), existuje individuálne riešenie.

http://tekmask.sk/a3-portfolio/biesse-akron-1400/

Vaša investícia je jedine Váš čas. Vieme Vám ukázať fabriky, ktoré Vám ukážu ako sa efektívne vyrába nábytok.

Ak máte záujem ako zefektívniť Vašu prevádzku tak ná neváhajte kontaktovať.
Marek Babiak
0907 083 770
info@tekmask.sk