Olepovanie – polyuretánovým lepidlom

Olepovacie stroje - Biesse

Premýšlate nad kúpou nového olepovacieho stroja? Vybavte svoj nový stroj zariadením pre možnosť použitia PUR lepidla.

Výhodou PUR lepidla je jeho schopnosť odolávať vlhkému prostrediu a zároveň tenká špára má vysoký estetický efekt.

Už základný model strojov Akron 1300 je možné vybaviť zariadením pre aplikáciu PUR lepidla a to špeciálnou nanášacou jednotkou navrhnutou pre tento typ lepidla pre štandarné granulátové lepidlo. Jednoduchá montáž a demontáž zariadenia umožňuje prejsť zo systému EVA na PUR bez minimálnych prestojov vo výrobe. PUR vaničku len demontujete, vložíte do nádoby s dusíkom, vložite vaničku s EVA lepidlom a môžete olepovať.

pretlaková nádoba na dusík
pretlaková nádoba na dusík

Dôvod použitia nádoby s dusíkom je nevyhnutný, nakoľko PUR sa musí izolovať od vzduchu, z ktorého by mohlo nasávať vlhkosť.

nanášacia jednotka PUR
nanášacia jednotka PUR

 

 

Pre firmy, ktoré majú záujem o nepretržité olepovania PUR lepidlom máme v ponuke systém gPod. gPod je externý predohrievací systém lepidla, ktorý dávkuje lepidlo do nanášacieho zariadenia. Výkon takéhoto zariadenia je až 4kg za hodinu. Výhodou tohto zariadenia je jeho jednoduchá údržba a obsluha. Lepidlo sa používa vo formáte cartridgov hmotnosti 2 kg.

gPod - predtavná jednotka
gPod – predtavná jednotka

 

V prípade sériovej výroby s použitím PUR lepidla je možné stroj vybaviť zariadením Pur Blue od firmy Nordson, kde je kapcita tavenia lepidla až 6 kg/hodinu.

 

Pur Blue - Nordson
Pur Blue – Nordson

 

Stroje Biesse je možné vybaviť aj externou jednotkou nahrievania vaničky lepidla. Zároveň môže slúžiť aj ako priestor pre úržbu a čistenie.

exter

Video olepovacieho stroja Akron 1400

Katalóg olepovacieho stroja Akron 1400
Akron 1400

 

Využite špeciálne akcie na vybrané modely strojov.

Bližšie informácie poskytnem telefonicky: 0907 083 770